Co potřebujete na Tabatu

Bez bot ani krok

Na Tabatu není potřeba mnoho pomůcek, ale těch několik, které potřeba jsou, stojí za to dobře vybírat.

Ještě než jsem začal cvičit, tak první co mě napadlo bylo, že budu potřebovat boty. Obul jsem se do svých obyčejných bot a zacvičil si.

No, musím říct, že už to nikdy víc zkoušet nebudu. Pěkně mě rozbolely kolena a další klouby. Nemělo to ani ten správný rytmus.

Tím jak budete poskakovat a neustále dopadat na nohy v různých rychlostech a pozicích, tak kostra dostává zabrat.

Boty značky Nike jsem nakoupil v akci tady Sporty.cz – boty na cvičení

 

Jaké boty koupit?

Proto doporučuji pořídit si boty, které jsou určené ke cvičení. Klidně i boty běžecké, které jsou lehké a přímo dělané na nárazy při běhu.

Já jsem si našel obchod, kde mi nabídli osobní odběr, nebo poštovné zdarma. boty mají pěkné rozřazené do kategorií a je na výběr z více značek.

Myslím, že pořízení bot se vrátí několikrát. Cvičení bude zábavnější, půjde líp a šetříte si klouby. Mě se to tak osvědčilo.

 Doporučuji projet tyto sekce:      Tréninkové boty       Fitness obuv

A když vám boty nepadnou velikostně, tak je prostě dáte zpátky do krabice a pošlete jako reklamaci. Dneska je to běžná věc.

 

Na tepovku Sporttester

Nějakou dobu se bez této pomůcky dá žít. Ale pokud to myslíte s cvičením vážně, tak sporttester se stane skvělým kamarádem. Je potřeba mít přesný přehled o svém pohybu a hlavně tepové frekvenci.

Díky tomu jsou pak výsledky snažení měřitelné a hlavně fungují jako motivace pro zlepšování cílů! Je to jako když zacvičíte sérii Tabaty do 10 minut a víte, že příště to uděláte ještě líp. Tabata se dá aplikovat na jakoukoliv aktivitu a tak se vyplatí do sporttesteru investovat.

Je to vlastně jediná finančně náročnější pomůcka. Teď si asi říkáte, že existují levnější varianty. Ano máte pravdu a můžete si je klidně pořídit.

Ale pokud toužíte po spolehlivosti a přesných údajích, tak se vyplatí raději jednorázová investice. Měl jsem možnost si sporttester vyzkoušet a stojí to fakt za to!

Kvalitní a vodotěsné Sporttestery

Tahle skvělá pomůcka si určitě brzy zaslouží podrobnější recenzi v sekci článků.